Ile kosztuje sklep WooCommerce?

Ile kosztuje sklep WooCommerce?

Jest wiele systemów sklepów internetowych, jednak najpopularniejszym z nich jestplatforma WooCommerce. Ile kosztuje profesjonalny sklep internetowy na platformie e-commerce i co się składa na koszt całkowity utworzenia sklepu internetowego?

Dlaczego warto zdecydować się na sklep WooCommerce?

Jeśli chcesz otworzyć sklep internetowy to wybór systemu WooCommerce będzie idealną opcją z uwagi na funkcjonalność oraz możliwość instalacji dodatkowych modułów i rozszerzeń. WooCommerce to wtyczka znanego i cenionego przez środowisko biznesowe systemu zarządzania siecią WordPress. Nawet wielkie korporacje zaufały tej platformie i zarządzają stronami, dzięki WordPressowi. 

WooCommerce zapewnia szeroki wybór z wielu szablonów (motywów), które mają bogate możliwości personalizacji i zapewniają pełną integrację z e-commerce. Dodatkowo WooCommerce jako platforma open-source ma rozbudowaną społeczność, które stale poszerzają oprogramowanie o nowe funkcje, a także udzielają wsparcia technicznego dla użytkowników. 

Korzystanie z WooCommerce to nie tylko prosty i szybki sposób na prowadzenie sklepu internetowego, ale także bezpieczna sprzedaż produktów fizycznych i wirtualnych na początku działalności marki. Nie musisz inwestować wiele pieniędzy w stworzenie sklepu internetowego, dzięki czemu możesz bez przeszkód zrezygnować z biznesu, nie ponosząc przy tym dużych strat finansowych

Sklep WooCommerce – darmowy czy płatny?

To, ile zapłacimy za sklep WooCommerce zależy głównie od naszych wymagań. Teoretycznie nie musimy wydawać żadnej gotówki, ale tak utworzony sklep będzie nieprzyjazny w obsłudze dla potencjalnych klientów, dlatego też istnieje duże ryzyko, że część z nich zrezygnuje z zakupów. 

WooCommerce to darmowy dodatek WordPressa. Płacimy natomiast za instalację dodatkowych wtyczek, które umożliwiają korzystanie z nowych funkcji, a także za atrakcyjne motywy premium, dzięki którym sklep nabiera lepszego całokształtu. Są także dostępne darmowe rozszerzenia WooCommerce, jednak oferują one jedynie podstawowe funkcje lub są ograniczonymi wersjami płatnych wtyczek.

Koszty sklepu internetowego WooCommerce

Zastanawiasz się co się składa na koszty utworzenia sklepu internetowego? Musisz wiedzieć, że cena sklepu WooCommerce może się różnić w zależności od wielkości przedsiębiorstwa, liczby oferowanych produktów, a także charakteru sklepu, jaki prowadzimy.

Stworzenie strony internetowej WooCommerce – cena

Możesz małym kosztem założyć profesjonalny sklep internetowy, rozbudowując już istniejącą stronę WordPress. Na wdrożenie podstawowego, funkcjonalnego systemu sklepowego potrzebujesz jedynie 1500-1800 zł. W tej cenie dostajesz w pełni zorganizowany sklep na motywie premium. To jednorazowy koszt za zainstalowanie i konfigurację strony internetowej. W cenie zawiera się zainstalowanie motywów premium, integracja z systemami płatności czy też inne wtyczki z nowoczesnymi funkcjami dla klienta jak definiowanie kosztów wysyłki w zależności od lokalizacji klienta, wagi i liczby towarów, ceny. Warto pomyśleć o funkcjonalnych wtyczkach do realizacji zamówień, jak drukowanie etykiet adresowych, wygodny eksport klientów i zamówień do pliku CSV. Niektóre zakupione wtyczki tracą ważność po określonym okresie, po upływie którego należy na nowo zapłacić za ich korzystanie.

Koszty hostingu i domeny internetowej

W następnym okresie płacisz jedynie za domenę oraz hosting, czyli około 100-300 zł na rok w zależności od parametrów witryny (pojemności, szybkości). W trakcie zarządzania stroną masz oczywiście pełną kontrolę nad sklepem, domeną i serwerem. Na dodatek nie ma konieczności podpisywania umowy i płacenia za oprogramowanie przez kilka lat, co znacznie obniża koszty prowadzenia strony.

Ile zapłacimy za stworzenie sklepu WooCommerce?

Cena sklepu internetowego opartego o WordPress + WooCommerce może spokojnie wynieść od 2000-8000 zł, jeśli chcemy stworzyć w pełni funkcjonalną stronę. Warto skorzystać z usług profesjonalnej agencji interaktywnej czy usług freelancera, aby ten stworzył w pełni funkcjonalny, intuicyjny i przyjemny w odbiorze dla klientów sklep internetowy.

Leave comment: